Selvisi mitä tapahtunut, tuo keskusosa mikä pitää peiliä paikoillaan, se on pelkästään prässätty paikoilleen, siellä on pieni kynnys ja osan sisäpuolella ura mikä pitää prässätä paikalleen.
Täräys on saannut osan irtoamaan urasta ja mikään ei enään pidä peiliä paikallaan, hassua että lasiosat sinällään ei ole mennyt rikki, korjauslasi ja peili on pysynyt ehjänä.
Käytännössä uudelleen prässäämällä ja liimaamalla tuon keskusosan korjauslasiin tuon saisi kasaan mutta uskallan väittää että mikään ei ole enään siinä paikalla missä pitäisi :)
Peili tietysti pitäisi kiillottaa uudelleen naarmujen takia ja kollimoida koko härveli... Sehän olisi kuin uusi sen jälkeen :)
edit: tuollainen halpa bresser maksutov ei kyllä vakuuta laadullaan, on kyllä sellainen keksintö että ihme kun on toiminut alkuunsa, kovin halvalla tehty. Vähän samaa laatua kun skylux linssiputket.