Voisitteko määritellä mitä on "Huu Haa" ? nimimerkillä "kirjoitinko turhaan" kysyy 
Hauskasti ilmaistu.
Tällä tarkoitetaan noita helppoja tapauksia, kuten astrologia, homeopatia, "ufot kaappasivat minut alukseensa ja tekivät kokeita" (tämä lajityyppi muuten esiintyi tällä viikolla tällä foorumilla => mikä luultavasti johti moderaattori Meade-Madin kommenttiin yllä), "kukaan ei käynyt Kuussa" (jne).
Jos mennään filosofiselle tasolle, asia on vaikea ja helpompiakin tapoja ylläpitää foorumia varmasti olisi. Toisaalta jäsenet itse ovat halunneet pitää keskustelun luonnontieteellisenä. Sääntö on perua foorumin alkuajoilta.
Toinen vaihtoehto on, että osa keskustelun RSS-feedistä on nk. vaihtoehtomessuilla - ostetaan parantavia kiviä, Feng shui -konsultaatiota ja vastauksia suhde- ja firman taloushuoliin tähdistä (jne). Näiden astraalisten kuvioiden itseilmaisulle on kuitenkin internetissä hulppea tarjonta, ja jokaisella kielellä.